top of page

5 דרכים לחיזוק ושימור הזוגיות

5 דרכים שבהן נוכל לשמור על החוזקות, החיבור, והאמון בזוגיות שלנו


שום דבר לא מתחזק את עצמו בעצמו


הגוף שלי לא יהיה בריא בעצמו אם לא אתחזק אותו בתזונה בריאה


הבית שלי לא מנקה את עצמו לבד


המכונית שלי לא יודעת למלא דלק בעצמה


וזה כולל את הזוגיות שלנו


קל מאד להישאב לשגרה ולאזור הנוחות ולשכוח שיש דברים קטנים


שאנחנו צריכים לעשות כדי לשמור על תקשורת טובה, חיבור, קרבה, אמון ואינטימיות בזוגיות.


5 פעולות קטנות שאם תתרגלו בחייכם על בסיס קבוע מובטח לכם שינוי חיובי עצום בזוגיות שלכם


  1. ישיבת צוות שבועית - ישיבת צוות בעסק היא מפגש שבו כל הצוות מתכנס ומדברים על כל הדברים שעובדים טוב, כל מה שלא וטעון שיפור, הם קובעים מטרות ויעדים, לוגיסטיקה, כספים. ישיבת צוות היא דרך מעולה לכל אחד מאנשי הצוות להביע את הרצונות, המחשבות, ההצעות והתלונות שלו במקום בטוח ומוגדר לצורך זה. ישיבות צוות הן טובות עבור כל קבוצה של אנשים שעובדת יחד כולל בני זוג. אנחנו כבני זוג עובדים יחד להגשמת החלומות המשפחתיים שלנו - המשפחה שלנו היא העסק. קבעו ביומן פגישות צוות קבועות לפחות פעם אחת בחודש ובפגישה תדברו על כל הלוגיסטיקות, הלו"ז, המצב הפיננסי, החשבונות, איך מתכוננים לדברים הבאים בעתיד מי רושם את הילדים לגנים, איפה עושים את החגים, מי קונה מתנת יום הולדת לדודה. וזו גם הזדמנות לדבר על כל מה שלא עובד טוב בזוגיות למשל "ביקשתי ממך עזרה שבוע שעבר ולא היית שם בשבילי", "אני מתגעגעת אליך, לא בילינו יותר מדי זמן יחד לאחרונה אולי נתאם דייט השבוע". כשפגישות כאלה קבועות בזמן זה מאוורר את כל הרגשות השליליים ונותן להם פורקן במקום אחד שמיועד לזה ומאפשר לנו להתכונן לכך מראש.

  2. דבר קטן וטוב - עשו כל יום דבר קטן טוב עבור בן/ת הזוג שלכם - אם אני יודעת שרועי שונא לקפל כביסה אני דואגת שהיא תהיה מקופלת, להכין לו קפה בבוקר, לראות הזדמנויות קטנות בחיי היומיום שיגרמו לו להרגיש שאני חושבת עליו ואוהבת אותו.

  3. נשיקת 6 השניות - מאד קל אחרי הרבה שנים יחד לא להתנשק בתשוקה ככה סתם ובלי קשר לסקס. הזוגות המאושרים ביותר מתנשקים בתשוקה, דרך אחת לעשות את זה היא להיצמד להרגל שאנחנו כבר ככה עושים כל יום כמו פרידה בבוקר, צחצוח שיניים, שתיית קפה. בנוסף אפשרו גם מקום למשחק, רועי ואני אוהבים להרגיש שאנחנו מתגנבים להתנשק במטבח בזמן שהילדים משחקים בסלון וזה מוסיף אווירת משחק ושובבות לחיי היומיום. זו דרך מופלאה להזכיר לעצמנו שאנחנו עדיין במערכת יחסים רומנטית ולא רק מנהלים בית ומשפחה יחד.

  4. דייט נייטס - דייט קבוע ביומן שאנחנו מתעדפים אותו ולא נוותר עליו, בדייטים שלנו לא מדברים על לוגיסטיקה, זה שמור לישיבות הצוות הקבועות, לא נדבר על מה שלא עובד, נדבר רק לדבר על דברים שיוסיפו לחיבור בינינו אם אתם לא יודעים על מה לדבר נסו לענות על 100 השאלות שהכנתי עבורכם במיוחד בשביל זה. דייטים זו הזדמנות נהדרת להיות הרפתקניים, ליצור זכרונות, לפלרטט ולחזר ולהיות רק שנינו.

  5. התפתחות אישית - הרבה פעמים אנחנו סומכים על בני הזוג שלנו לאישור, להרגעה, לתת לנו תוקף ועד שלא נלמד להיות שם עבור עצמנו, לטפח את החוזקות שלנו, להתמודד עם החולשות שלנו ולדעת שאנחנו בסדר כפי שאנחנו, שאנחנו עושים הכי טוב שאנחנו יכולים, שאנחנו אוהבים את עצמנו ויכולים להרגיע את עצמנו, להתמודד, תמיד נהיה תלויים בהם כדי שיתנו לנו את כל זה ונשמור טינה כשהם לא שם עבורנו במובנים האלה. שזה לא פייר, אנחנו לא מתחתנים עם מישהו כדי שהוא תמיד יאשר ויתן לנו תוקף. זו מלכודת שרבים מאיתנו נופלים בה כי זה מרגיש ממש טוב שבן/ת הזוג שלנו אומרים לנו כמה אנחנו נהדרים וכמה מה שאנחנו עושים הוא טוב או נכון וקל ליצור תלות בשבחים, בהערכה ובאישור שלהם. הצעד הראשון הוא לנסות להבין האם אנחנו רבים או כועסים עכשיו על בן/ת הזוג שלנו בגלל שאנחנו לא מקבלים מהם משהו שאנחנו אמורים לתת לעצמנו. אם אתם זקוקים לזמן לעצמכם, זמן להיטען באנרגיה, לעסוק בפעילות שאתם אוהבים בקשו וקחו ואל תחכו שבן/ת הזוג שלכם יעשה זאת עבורכם. זה יעזור לכם להשתחרר מהשליליות ולהיות בני זוג טובים יותר אחד לשניה. זה יעזור לכם להרגיש תחושת עצמי חזקה יותר שזה כשלעצמו יחזק כל מערכת יחסים אחרת בחייכם.


לאיזו מ-5 הדרכים הכי התחברתם ומה אתם הולכים ליישם? שתפו אותי


Comments


bottom of page