top of page

הפרכת מיתוסים לגבי נישואים

הפרכת מיתוסים לגבי נישואים

אין תחום רווי בעצות לדעתי יותר מזוגיות, עצות סבתא, אמא, חברים, גברים, נשים ועוד אם תשאלו 100 אנשים תקבלו כנראה 100 עצות שונות.

חלק מהעצות האלה הושרשו עמוק בתוכנו והפכו למיתוסים של עשה ואל תעשה בזוגיות.

המדע בימינו הצליח להפריך הרבה מהמיתוסים האלה וגילה שלא רק שהם לא מועילים יש הוכחות מבוססות מחקר לכך שהמיתוסים האלה יכולים ממש לפגוע בזוגיות שלכם.

להלן רשימה של 8 מיתוסים לא נכונים לגבי זוגיות:

נישואים הן רק פיסת נייר - אינספור מחקרים מראים את היתרונות הרבים שיש לנישואים, למעשה הוכח שבמדינות מערביות המנבא הטוב ביותר לבריאות, עושר, אריכות ימים ושביעות רצון ורווחה של ילדים הם נישואים מאושרים, מספקים ובריאים.

נישואים לא חייבים להיות עם חותמת מהרבנות או המדינה. רועי ואני לא התחתנו באופן רשמי אך להצהרת המחוייבות זו אל זה ואל מול הקרובים לנו יש חשיבות משמעותית.

מריבות הן סימן רע - מריבות וקונפליקטים הם דבר בלתי נמנע בכל מערכת יחסים. מריבות יכולות להיות מקור להבנה טובה יותר אחד של השניה.

אם עולה קונפליקט כלשהו הוא מעיד על צורך שלא קיבל מענה, על תקשורת שמתפספסת לנו, רצון לקרבה רגשית, תמיכה, חלום שלא ממומש כל אלה הם דברים ששווה לרדת לעומקם.

לאהוב זה מספיק - אהבה כשלעצמה לא מספיקה, בערך שנתיים לתוך מערכת היחסים ירח הדבש נגמר, כשיש ילדים, אנחנו מפסיקים לחזר זו אחרי זה, הרומנטיקה יורדת, הסקס, ההרפתקאות, הכיף. מערכת היחסים הופכת להיות רשימה אינסופית של מטלות והשיחות בין בני הזוג הופכות להיות על מי עושה מה ומתי. צריך לעבוד ולהתחייב למען הזוגיות שלנו, להעלות אותה לראש סדר העדיפויות כדי שתצליח.

מערכות יחסים טובות יותר כששני בני הזוג עצמאיים ונפרדים זה מזו - כל אחד מאיתנו זקוק לדרגת קרבה ומרחק שונים וזה גם משתנה בזמנים מסויימים.

כל המטרה של מערכות יחסים זה להיות שניים שמתמודדים יחד, שניים שרוצים להגשים את החלומות של שניכם, שניים שמתמודדים עם כאב שאחד חווה.

כשאנחנו שניים אנחנו חזקים יותר ויכולים להתמודד עם הכל.

אם אתם צריכים טיפול סימן שכבר מאוחר מדי - אם הרגל שלכם הייתה נשברת לא הייתם מנסים לתקן אותה לבד נכון? מתוך אחוזי גירושים שעומדים על 50% רק 10% מהזוגות שהתגרשו הלכו לטיפול, טיפול יכול להיות מאד אפקטיבי וזוגות רבים יכלו להציל את הנישואים שלהם לו היו הולכים לטיפול.

יש פתרון לכל מריבה - למעשה נמצא שהרוב המוחלט של המריבות שלנו 69% ליתר דיוק הן מריבות נצחיות. הן נובעות מהפערים באישיות שלנו, בהבדלים בנינו, בערכים, חלומות, אידיאולוגיות, רצונות, צרכים ועוד. הבדלים שלעולם לא ישתנו ולכן מה נשאר לנו לעשות זה להבין טוב יותר את בני הזוג שלנו, לדבר עליהם ולהימנע מהחרפה וטינה זו כלפי זה.

כל המריבות הן אותו דבר - יש מריבות שאי אפשר להתפשר עליהן, שהן גבול אדום עבורנו. חשוב שנלמד על מה אנחנו יכולים להתפשר ועל מה לא. עם מה אנחנו מסוגלים לחיות ועם מה לא.

ההתאמה בנינו היא הסוד להצלחה - ההבדלים בנינו הם מה שהופך את מערכת היחסים למגוונת, גם אם היינו יוצאים עם שיבוט שלנו כנראה שהיינו מוצאים על מה לריב. הסוד להצלחה הוא הרצון להצליח. אם נרצה להציב זו את זה ואת הזוגיות שלנו במקום הראשון, אם נלמד מה הצד השני צריך מאיתנו, נשתף מה אנחנו צריכים ממנו, אם נצליח לדבר לפחות חלק מהזמן בצורה אוהבת, מכבדת ונעימה. נצליח!

אלה היו המיתוסים שאני מודעת אליהם, אשמח אם תכתבו לי על מיתוסים נוספים שאתם מכירים.

שלכם באהבה,

שרון

Comments


bottom of page